Partner Rankingu

Studenci to nasza pasja

Partner Rankingu

Politechnika Wrocławska od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych w Polsce. Obecnie klasyfikowana jest na trzecim miejscu w Polsce wśród uczelni technicznych, szóstym wśród wszystkich szkół wyższych oraz pierwszym na Dolnym Śląsku.

Uczelnia ma 13 wydziałów we Wrocławiu oraz ośrodki dydaktyczne w Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze, na których uczy się ponad 28 tys. Studentów, w tym ponad 450 z niepełnosprawnościami. Studia prowadzone są w języku polskim angielskim.

To właśnie studenci są najważniejszą częścią każdej uczelni. Ci, którzy studiują na Politechnice Wrocławskiej, są wyjątkowo aktywni i kreatywni. Działają w ponad 150 kołach naukowych, organizacjach i agendach kultury. Ich projekty doceniane są podczas zawodów na całym świecie.

Bolid zbudowany przez PWR Racing Team z powodzeniem rywalizuje na słynnych torach wyścigowych w ramach Formuły Student. Łazik marsjański Scorpio, zbudowany przez Koło Naukowe Off-Road, odnosi sukcesy na międzynarodowych zawodach w USA. Roboty skonstruowane przez Koło Naukowe KoNaR wiele razy okazywały się bezkonkurencyjne na zawodach krajowych i zagranicznych. Również samoloty bezzałogowe tworzone przez Akademicki Klub Lotniczy regularnie przywożą medale z prestiżowych konkursów w USA, Chorwacji i Australii. Z kolei Koło Naukowe Robocik w 2018 r. zostało najlepszym kołem naukowym w Polsce w konkursie Pro Juvenes organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Zrzeszeni w nim studenci pracują nad projektem autonomicznego robota podwodnego, z którym z sukcesami startowali na zawodach w USA.

Studenci aktywnie włączają się także w akcje charytatywne. W okresie świątecznym zbierają dary dla potrzebujących w ramach „Szlachetnej Paczki”, dodatkowo sami organizują tematyczne wydarzenia, takie jak „Ja pierniczę, oddaję słodycze!”, „Daj Słodziaka dla Dzieciaka!” czy też „Zostań Świętym Mikołajem!”.

Ponadto odmalowali wnętrza Kliniki Chirurgii Ogólnej i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu, odnowili wnętrza Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, zaprojektowali domy z papieru, których w przyszłości mogą używać osoby bezdomne lub uchodźcy oraz pomagali osobom niepełnosprawnym w zaprojektowaniu remontu ich mieszkań.

W maju samorząd studencki organizuje Juwenalia, dwa razy w roku organizowane są Dni Aktywności Studenckiej, czyli przegląd działań studentów Politechniki Wrocławskiej.

Uczelnia dysponuje bogatą ofertą zajęć sportowych. Studenci mogą uprawiać 50 dyscyplin i korzystać z bazy obiektów sportowych m.in. nowoczesnej hali, sal do fitnessu, siłowni i basenu wioślarskiego. Uczelnia ma również telewizję studencką – TV Styk, stację radiową – Akademickie Radio Luz, a także chór, orkiestrę i big band.

www.pwr.edu.pl/

Fundatorzy nagród